Forum Forum przeniesione na www.rnavspotters.pl/forum Strona Główna Forum przeniesione na www.rnavspotters.pl/forum
Forum RNAV polish spotters
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymiary zdjęć na forum

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum przeniesione na www.rnavspotters.pl/forum Strona Główna -> Opinie O forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grztus
Administrator



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 481
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Radom/Warszawa

PostWysłany: Pon 13:33, 19 Cze 2006    Temat postu: Wymiary zdjęć na forum

W związku z ponawiającymi się błędami w zamieszczaniu na naszym forum zdjęć, uprzejmie proszę o zapoznanie się z poniższymi wskazówkami:

    - maksymalny rozmiar zdjęcia wklejonego bezpośrednio w temat to 640px szerokości, z wysokością też jednak nie przesadzajcie
    - w dziale pogoda pojawiają się fotki o większej szerokości, myślę, że można to dopuścić, ale nie przekraczajcie tam 720px
    - jeżeli wklejacie miniaturki, to nie więcej niż 4 w jednym wierszu: z reguły mają one bowiem szerokość 150-160px, więc wklejenie większej ich liczby w jeden wiersz daje taki sam efekt jak fotka przekraczająca rozmiary 750px, a to już naprawdę za dużo.

Oczywiście to nie jest ostatnie słowo, jeśli ktoś ma inne pomysły to niech zapoda je pod dyskusję.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jubell




Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: EPWA/EPSY

PostWysłany: Śro 10:10, 13 Wrz 2006    Temat postu:

ja proponuje jeszcze, aby każdy wrzucając zdjęcia na forum wybrał te najlepsze ew. jeśli są słabszej jakości to niech pokazują nowe maszyny. dlaczego? ostatnia strona z działu "Samoloty na wysokościach przelotowych - Wrzesień 2006" (aktualnie 14ta) otwierała mi się dziś ponad 5min! rozumiem - ładna pogoda, coraz krótsze dni itd... ale taka ilość zdjęć powala. Shocked

taka jest moja propozycja... Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fotograf




Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 157
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: brodnica

PostWysłany: Śro 10:25, 13 Wrz 2006    Temat postu:

jubell napisał:
ja proponuje jeszcze, aby każdy wrzucając zdjęcia na forum wybrał te najlepsze ew. jeśli są słabszej jakości to niech pokazują nowe maszyny. dlaczego? ostatnia strona z działu "Samoloty na wysokościach przelotowych - Wrzesień 2006" (aktualnie 14ta) otwierała mi się dziś ponad 5min! rozumiem - ładna pogoda, coraz krótsze dni itd... ale taka ilość zdjęć powala. Shocked

taka jest moja propozycja... Cool

popieram w 100%!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kshyhoo
Administrator



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 1km od EPWA

PostWysłany: Śro 10:33, 13 Wrz 2006    Temat postu:

Interesujący problem... Smile Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będziemy narzekać na zbyt dużą ilość zdjęć na forum, ale i ja przyznaję, że 14-sta strona wrzesniowego tematu bije wszelkie rekordy Smile Jedyne co mogę zaproponować, to zmniejszenie postów na stronę do np. 10. Myślę że nie utrudni to za bardzo przegladania forum, a uporządkuje troszkę to co wrzucamy.

Oczywiście, bardzo też proszę wrzucających zdjęcia o odrobinę samokrytyki i zamieszczanie zdjęć naprawdę tego godnych Wink Nie jest to bynajmniej rozkaz admina, tylko koleżeńska prośba. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FL350




Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 439
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:42, 13 Wrz 2006    Temat postu:

Więc i ja się podepnę z sugestią.
Niektórzy (ale podkreślam: tylko niektórzy) fotografowie wrzucają na Forum spore fotki na których samolot zajmuje tylko niewielki ułamek powierzchni całkowitej zdjęcia. Tak więc 90% tego na co patrzymy to (i tak często nieostry i ziarnisty) szaro-błękit. A strona ładuje się całą wieczność.
Proponuję aby w takich wypadkach (rozumiem oczywiście, że nie każdy ma sprzęt pozwalający uzyskiwać porządne zbliżenia) wycinać z fotki fragment pokazujący samolot (przecież to o niego tu chodzi) i wklejać tylko taki fragment.
Oto przykładowa ilustracja tego o czym mówię.
Zdjęcie oryginalne:

Po obcięciu tła:

Jeśli rodzielczość pozwala, można wycięty fragment nieco powiększyć, co ułatwi identyfikację (zwłaszcza jeśli sami o nią prosimy!):


Zobaczcie jak robią to Eltoro, panmichu czy Blix. Właśnie o to mi chodzi!
Zamieszczając swoje zdjęcie na Forum pomyślcie też o innych. O tych którzy potem mają to wszystko u siebie załadować...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez FL350 dnia Śro 12:33, 13 Wrz 2006, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jubell




Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: EPWA/EPSY

PostWysłany: Śro 10:43, 13 Wrz 2006    Temat postu:

Kshyhoo napisał:
Jedyne co mogę zaproponować, to zmniejszenie postów na stronę do np. 10. Myślę że nie utrudni to za bardzo przegladania forum, a uporządkuje troszkę to co wrzucamy.
no ta propozycja wydaje się byc do przyjęcia...

Kshyhoo napisał:
Oczywiście, bardzo też proszę wrzucających zdjęcia o odrobinę samokrytyki i zamieszczanie zdjęć naprawdę tego godnych Wink
podtrzymuję Cool

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kilerek




Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 264
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szalowa - UN133 UL984 UL986 UL623 UL619 UL999 UM857

PostWysłany: Śro 11:20, 13 Wrz 2006    Temat postu:

Też jestem za wycinaniem samych samolotów z fotek.

Przykład:



Po wycieńciu samolotu wychodzi coś takiego:



Ja to tak widze Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FL350




Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 439
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:32, 13 Wrz 2006    Temat postu:

I jeszcze druga sugestia ode mnie.
Zdaję sobie sprawę, że moge się nią narazić niektórym osobom gdyż wiem, także z innych for, że taka tradycja się po prostu przyjęła i ludzie nie lubią kiedy zwraca się im na to uwagę. Mimo to zaryzykuję.... Embarassed

Otóż nie dość, że strony obciążają się nam coraz bardziej dużymi fotografiami w dużej liczbie, to na domiar złego wiele osób chcąc ustosunkować się do czyjegoś posta używa opcji "cytuj" i cytuje... cały post wraz ze zdjęciami. To oznacza kolejne pół metra przewijania tych samych zdjęć aby przeczytać na przykład... jedną linijkę wypowiedzi na samym dole. Ręce opadają w takich przypadkach, a są częste!

Proszę wszystkich aby nie cytowali zaznaczając z lenistwa cały post, tylko pofatygowali się chwilkę i wybrali fragment tekstu do którego chcą się ustosunkować. Ja sam zawsze tak robię, co możecie sprawdzić na Forum.

Dziękuję i przepraszam osoby które tak robią, jeśli poczuły sie przeze mnie urażone. Napisałem o tym dla naszego wspólnego dobra.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kshyhoo
Administrator



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 1km od EPWA

PostWysłany: Śro 11:40, 13 Wrz 2006    Temat postu:

FL350 napisał:
...wiele osób chcąc ustosunkować się do czyjegoś posta używa opcji "cytuj" i cytuje... cały post wraz ze zdjęciami. To oznacza kolejne pół metra przewijania tych samych zdjęć aby przeczytać na przykład... jedną linijkę wypowiedzi na samym dole. Ręce opadają w takich przypadkach, a są częste!...


Święta racja! Jeżeli ktoś identyfikuje samolot na jednym zdjęciu z postu z 20 fotkami, to niech "zacytuje" tylko to zdjęcie, a nawet jeżeli jest ono w jakiś sposób opisane, niech zacytuje tylko ten opis bez zdjęcia.
I tu kolejna sugestia: nie wrzucajcie po prostu 20 fotek jedna za drugą w jednym poście bez jakichkolwiek adnotacji, zadajcie sobie troszkę trudu i opiszcie każdą z nich. Przynajmnije godzinę wykonania i kierunek lotu, jezeli nie znacie drogi, typu samolotu ani linii. W kontekście powyższych uwag wyjdzie to wszystkim na dobre.

FL350, nie wiem gdzie i komu można się za taki pomysł narazić... Tutaj myślę że stanie się to regułą ujętą nawet w zasadach uczestnictwa w forum. Z innymi adminami się tym zajmiemy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum przeniesione na www.rnavspotters.pl/forum Strona Główna -> Opinie O forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin